Szociális diagnózis
A szociális diagnózis egy olyan eszköz a problémák feltárására, amely leginkább alkalmas arra, hogy az ügyfél komplex, mindenre kiterjedő szükségleteit közösen mérjük fel.
A Család- és Gyermekjóléti Központ egyének és családok számára, valamint a gyermekek családban való nevelkedésének elősegítése, veszélyeztetettségének megelőzése érdekében, igényeiknek és szükségleteiknek megfelelő önálló egyéni és csoportos speciális szolgáltatásokat, programokat nyújt.
Hatósági intézkedésekhez kapcsolódó, a gyermekek védelmére irányuló tevékenység keretében a központ esetmenedzsereinek feladata a családok összetartó erejének megőrzése, támogatása és az átmenetileg sérült vagy hiányzó családi funkciók helyreállításának elősegítése. A családok gondozása, segítése az esetmenedzserek részéről tervezett – komplex tevékenység, melynek legfontosabb módszere a segítő beszélgetés.
Bicskeiné Mayer Erzsébet +36/20-806-0389
szakmai csoportvezető
Filkor Judit +36/20-509-1331
esetmenedzser
Kárpáti Krisztina +36/20-586-2824
esetmenedzser
Marótiné Lukács Dóra +36/20-258-2253
esetmenedzser
Vizi Edina +36/70-458-3914
esetmenedzser
Retek Diana +36/20-804-5509
mentálhigiénés koordinátor
Antal Erika +36/20-807-4677
asszisztens
Bobár-Kovács Csilla +36/20-505-9259
asszisztens
Zsigmond Matild +36/20-804-4389
asszisztens
A szociális diagnózis egy olyan eszköz a problémák feltárására, amely leginkább alkalmas arra, hogy az ügyfél komplex, mindenre kiterjedő szükségleteit közösen mérjük fel.
A Család- és Gyermekjóléti Központ az óvodai- és iskolai szociális segítő tevékenység keretében a kerületben működő oktatási-nevelési intézményekkel, (óvoda, iskola) valamint a gyermekek napközbeni ellátását biztosító bölcsődékkel rendszeresen kapcsolatot tart.
A Család – és Gyermekjóléti Központ kapcsolattartási ügyeletet biztosít, mely a gyermekjóléti szolgáltatások körébe tartozó speciális szolgáltatás elvált, külön élő szülők gyermekei és nevelőszülőnél nevelkedő gyermekek részére.
A Család – és Gyermekjóléti Központ a kerület lakosai számára ingyenes jogi tanácsadást biztosít.
A lakótelepi utcai szociális munka a Család – és Gyermekjóléti Központ kötelező feladata, ha a lakosság lélekszáma eléri a 40 000 főt. Intézményünkben 2005-óta 2 fő végzi ezt a tevékenységet.
A mediáció olyan eljárás, mely alkalmas a vitás feleket hatékonyan segíteni a közöttük felmerült problémák megoldásában, ennek eredményeként a felek közötti kapcsolatok rendezésében, gyakran a felek közötti együttműködés helyreállításában, megújításában.
A pszichológiai tanácsadás egy olyan eljárás, amely az élet számtalan területén sikerrel alkalmazható, segíti a lelki közérzetet, a kapcsolati nehézségeket és az életvezetési nehézségeket érintő problémák kezelését.
A családkonzultáció olyan eljárás, mely teret enged a családtagok kapcsolódási módjának átbeszélésére, egymás szempontjainak jobb megértésére, ezáltal segítséget adhat a felek közötti együttműködés helyreállításában és egy boldogabb egyensúlyi állapot kialakításában.
Az autogén tréning segít kapcsolatba kerülni önmagunkkal, lehetővé teszi saját belső erőink megtapasztalását, azt, hogy képesek vagyunk tenni önmagunkért. Rendszeres gyakorlása mozgósítja a belső erőforrásokat,a sikeresebb megküzdést, ezáltal elősegíti a pszichés egyensúly kialakítását